logokokoza.png

Lektoři

Vojtěch Koval.jpg

Koval Vojtěch, producent podcastů, moderátor a novinář

7 let působil jako redaktor v Českém rozhlase, kde mimo jiné rozběhl vědecko-technický magazín Experiment, ve kterém pokrýval témata od základního výzkumu, přes inovace, startupové prostředí až po sociální vědy. V poslední letech pro Radiožurnál vytvářel i podcast Budoucnost R, který se později zaměřoval hlavně na cirkulární ekonomiku a udržitelnost. V současnosti působí jako producent podcastů .

 
LuciaLukanova.png

Balak Lukanova Lucia, Živá záhrada s.r.o.

Lucia študuje metodiku kompostovania a obnovy pôdy Soil Food Web Dr. Elaine Ingham, ktorá vychádza z viac ako 40-ročnej praktickej skúsenosti práce s pôdnym mikrobiómom. Lucia spolu-založila výskumnú organizáciu PedaVita OZ a registrovaný sociálny podnik Živá záhrada s.r.o. v Leopoldove, venuje sa poznávaniu života v pôde a súvisu s naším zdravím. Dlhodobým cieľom je zlepšovať degradovanú pôdu a pôdnu biodiverzitu v našom regióne.

Webinář: Kompostování z pohledu mikrobiologie

 
Dusta_Petr2.jpg

Ing. Dušta Petr, Skanska

Zastává pozici projektového manažera pro rezidenční výstavbu ve společnosti Skanska. Podílel se na vývoji významných pražských rezidenční areálů Černý most a Jahodnice v Praze 14, U cukrovaru v Praze 12, Hendlův dvůr či Botanica v Praze 5. Stojí za implementací řady udržitelných inovací v bytových domech Skanska. Projekt Botanica pod jeho vedením získal jako první na českém trhu certifikát BREEAM na úrovni Excellent, a zároveň je prvním rezidenčním domem u nás, který úsporně hospodaří s šedou vodou. Pod vedením Petra Dušty vyrůstá v současnosti projekt Čertův vršek, kde Skanska poprvé využívá rebetong – beton, který je namísto přírodního kameniva vyráběn ze zpracované stavební suti. Petr Dušta vystudoval ČVUT v Praze, ve Skanska pracuje od roku 1989.

Webinář: Jak šlechtit modro-zelenou infrastrukturu

 
Jean-Jacques FASQUEL03.tif

Jean-Jacques Fasquel, mistr kompostář

Jean zasvětil kompostování posledních více jak deset let svého života. Jako francouzský mistr kompostář pomáhá s osvětou v oblasti kompostování ve městě i se zakládáním komunitních zahrad, založil blog Compostory, vydal knihu Composter en Ville a roku 2014 instaloval v Paříži vůbec první komunitní kompostér. Zajímá se o permakulturu a včelaření.

Webinář: Jak se kompostuje ve Francii podle mistra kompostáře Jean-Jacquesa

 
KG_profile pic smile business _Gradient.

Goláň Karel, crea_tura

Stavění bez překračování ekologických limitů naší planety bude vyžadovat kompletní změnu v našem chování a tedy i v navrhování staveb. Proto v atelieru crea_tura přistupujeme ke stavění jinak. Jsme odborníci na udržitelné a cirkulární strategie v architektuře a stavebnictví a toto know-how integrujeme do našich návrhů

Webinář: Zelená města budoucnosti

 
goljat leja (18).JPG

Goljat Leja, Skaza

The researcher in the Research&Innovation department, together with Darko Šuman work hand in hand towards the improvements of Bokashi composting with effective microorganisms, seen in our line of products – Bokashi Organko composters.

Webinář: Slovenian way of giving back to nature

 
Simon Grimmich.jpg

Grimmich Šimon, Vnitřní prostor

Učitel meditace a mindfulness, instruktor Prázdninové školy Lipnice a překladatel, mj. knihy Bez bahna lotos nevykvete.

Webinář: Co přináší zeleň našemu fyzickému a duševnímu zdraví?

 
kompostovani_praha3.jpg

Ing. Herčíková Iva, Praha 3

Vedoucí oddělení správy zeleně a investic, Odbor ochrany životního prostředí, MČ Praha 3
 

Webinář: Jak se kompostuje na Praze 3

 
Peter Chalupianský.jpg

Chalupiánský Peter, Kaufland

Peter Chalupianský vystudoval IT a energetiku na ČVUT v Praze. Od roku 2018 má na starosti společenskou odpovědnost v Kauflandu. Stojí za řadou zajímavých projektů, mezi které patří také realizace komunitních zahrad u prodejen Kaufland či instalace hmyzích hotelů. Ve volném čase se věnuje vlastním neziskovým aktivitám.

Webinář: Jak se pěstuje CSR v Kauflandu?

 
komunitni_management.jpg

Klodner David, DADADISTRIKT

 
Jan Krajhanzl (1).jpg

Krajhanl Jan, Český portál ekopsychologie

Sociální a environmentální psycholog, působí na Katedře environmentálních studií Masarykovy univerzity. Zaměřuje se mimojiné na psychologické otázky kontaktu s přírodou. Je autorem několika publikací, např. Psychologie vztahu k přírodě a životnímu prostředí. Rád propojuje vědu s praxí, je editorem  www.ekopsychologie.cz.

Webinář: Co přináší zeleň našemu fyzickému a duševnímu zdraví?

 
zelena_mesta.jpg

Ing. Arch. Krištof Michal, Chybík + Krištof Associated architects, s.r.o.

Michal Krištof je spoluzakladatelem studia Chybik + Kristof se sídlem v Praze, Brně a Bratislavě. Vystudoval architekturu a urbanismus na VUT v Brně a na Sint-Lucas Ghent v Belgii. Pracoval ve společnosti Bjarke Ingels Group v Kodani. Byl součástí mezinárodních porot architektonických soutěží nebo národních cen architektury na Slovensku a v České republice. Spolu se studiem získal řadu ocenění, včetně AR Design Vanguard 2019.

Webinář: Jak šlechtit modro-zelenou infrastrukturu

 
sporka_developeri.jpg

Kubátová Jolana, VEOLIA

Ve Veolii s kolegy rozjíždí unikátní projekt udržitelného centra pro zaměstnance i veřejnost, které se na podzim 2021 otevře v pražském Florentinu. K tomu se částečně věnuje oblasti CSR a public relations. I mimo práci ji baví téma cirkulární ekonomiky a redukce odpadu je pro ni každodenní výzvou. Zkouší, co vše se dá vypěstovat na balkoně, bioodpad nosí do hnědé popelnice a už dlouho vybírá ten správný kompostér. Před nástupem do Veolie cestovala a pracovala jako novinářka nebo PR manažerka.

Webinář: Zelená města budoucnosti

 
Jana Lavrencikova Myskova.jpg

Ing. Lavrenčíková Myšková Jana, Ph.D., Pražské vodovody a kanalizace

Ekoložka Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., ambasadora environmentálních projektů, která v odpadech vidí zdroje. Žena s doktorátem z recyklace stavebních a demoličních odpadů se 17letou praxí v oboru odpadového hospodářství. Zkušená lektorka a mentorka nejen v oboru životního prostředí. Žena, pro kterou musí její práce dávat smysl. Proto své zkušenosti, získané v oblasti nakládání s odpady, předává napříč společností dál v duchu filosofie "Reduce Reuse Recycle".

Webinář: Jak třídit organické zbytky a kompostovat ve firmě

 
Lucie Mádlová.jpg

Mádlová Lucie, Asociace společenské odpovědnosti

Zakladatelka a výkonná ředitelka. Na počátku všeho byla Lucie. Vizionářka, která překypuje nápady a stejně tak energií, kterou klidní pomocí pilates. Asociace nebyla jediným novátorským počinem. Právě díky ní rezonuje Českem zkratka SDGs. Lucie má hlavu v oblacích a vlastně i v rámci mise vyslankyně dobré vůle MZV ČR pro globální cíle často nezůstává nohama na zemi, neboť je stále někde na cestách. Nikdy jí nechybí červená rtěnka, která je jejím poznávacím znakem.

 

Webinář: Zahajujeme festival aneb Kokoza se představuje

 
Jan Marek.jpg

Marek Jan, správce kompostu v ul. Žerotínova, Praha 3

 
Martin Matras, ČS.png

Matras Martin, Česká spořitelna

V České spořitelně pracuje již více než 25 let. Od srpna 2018 se zapojil do projektu výstavby nového sídla centrály České spořitelny v lokalitě Smíchov City. Jeho hlavním cílem na projektu je vytvořit prostředí, ve kterém se zaměstnanci spořitelny budou cítit dobře. Zároveň to bude prostor, který bude otevřený a přínosný pro širokou veřejnost. Jeho návštěva bude příjemným zážitkem.

Webinář: Zelená města budoucnosti

 
Laura Mitroliosová_01.jpg

Laura Mitroliosová, CIRAA

Laura Mitroliosová je ředitelkou a jednatelkou společnosti CIRA Advisory, kterou v roce 2019 založila společně s dalšími kolegy. Laura v minulosti působila v oblasti bankovnictví. Následně začala provozně řídit Institut Cirkulární Ekonomiky (INCIEN), který se pod její taktovkou stal finančně soběstačnou organizací bez grantů a dotací. Stála také u rozvoje digitálního odpadového tržiště Cyrkl a nyní se plně věnuje firemnímu poradenství v oblasti cirkulární ekonomiky v CIRAA. Mezi Lauřiny silné stránky patří řízení a nastavování procesů, oblast vedení zaměstnanců a dalších členů týmu a nastavování zdravého finančního fungování organizací. Motivaci cítí hlavně u projektů, které mají pozitivní vliv na rozvoj společnosti, zejména na zlepšování životního prostředí.

 

Webinář: Budoucnost kanceláří aneb jak vypadá cirkulární kancelář

 
KZ_modrozelena_infrastruktura.jpg

Novotný František, crea_tura

Stavění bez překračování ekologických limitů naší planety bude vyžadovat kompletní změnu v našem chování a tedy i v navrhování staveb. Proto v atelieru crea_tura přistupujeme ke stavění jinak. Jsme odborníci na udržitelné a cirkulární strategie v architektuře a stavebnictví a toto know-how integrujeme do našich návrhů

Webinář: Zelená města budoucnosti

 
zelena_mesta.jpg

Procházka Pavel, Pražské vodovody a kanalizace

Pavel Procházka studoval Geobotaniku na Přírodovědecké fakultě UK. Mnoho let pracoval v nadnárodních reklamních a PR agenturách. Téměř 8 let vedl v Národní technické knihovně odbor pro vzdělávání, konferenční služby a komunikaci. Dlouhodobě se v PVK věnuje projektům z oblasti biodiverzity, udržitelnosti a nově i vodárenskému streetartu.

Webinář: Jak šlechtit modro-zelenou infrastrukturu

 
Karolína Pumprová, Greentech.jpg

Pumprová Karolína, GreenTech

Karolína je spoluzakladatelkou společnosti GreeenTech, která se věnuje výrobě mobilních hydroponických farem a vývoji hydroponické technologie. Zde má na starosti především vývoj pěstebních procesů, hardware a řízení provozu. V roce 2018 založila první vertikální hydroponickou farmu v Praze, HerbaFabrica. Vystudovala obor biotechnologie a šlechtění rostlin na ČZU.

 

Webinář: Modulární hydroponické farmy aneb budoucnost městského pěstování

 
zkusenosti_s_provozemKZ.jpg

Říha Štěpán, Metrofarm

 
KZ_jako_prostor.JPG

Segeťová Marcela, Pražské vodovody a kanalizace

Marcela Segeťová vystudovala obor Hospodářská politika na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zaměřuje se na oblast ekonomiky v obchodních nabídkách. Dalším segmentem její činnosti jsou projekty biodiverzity a adaptační programy na klimatickou změnu v městském prostředí z vodohospodářského pohledu. Svoje odborné znalosti prohlubuje na specializovaných workshopech, kde má vždy co k tématu říci.

Webinář: Jak šlechtit modro-zelenou infrastrukturu

 
Haenke_Sash_Anežka Horová_I_small.jpg

Střelcová Alexandra, Haenke

Alexandra je spoluzakladatelkou pražské iniciativy Haenke, která prosazuje význam rostlin a přírody v různých aspektech naší společnosti, od zdraví a vědy po umění nebo design. Vystudovala marketingovou komunikaci a PR na Karlově univerzitě v Praze, a poté business v kreativních a kulturních sektorech na Goldsmiths College v Londýně. Během pobytu v Londýně pracovala v oblasti umění a kultury a spolupracovala např. s Českým centrem v Londýně, vzdělávacím projektem El Sistema Greece nebo renomovaným labelem Nonclassical. Přispívala do médií jako Forbes Česko nebo Hospodářské noviny, je hostující lektorkou na Vysoké škole ekonomické v Praze, a spolu s Terezou Škoulovou je hostkou podcastu Phytophilia.

Webinář: Vliv pěstování pokojových rostlin na duševní zdraví

 
Suchankova_Martina2.jpg

Suchánková Martina, SKANSKA

Vedoucí projektu, mám na starosti koordinovat všechny činnosti spojené s vývojem projektu, a to od jeho akvizice až po kolaudaci poslední jednotky. Tedy doručit na trh projekt se správné kvalitě a ceně, ke spokojenosti budoucích obyvatel, starousedlíků, zástupců municipalit a v neposlední řadě ke spokojenosti akcionáře.

Webinář: Komunitní management v rezidenční výstavbě

 
zakladani_komunitnich_zahrad.jpg

Štádler Petr, Probuďme Nusle

 
Šuman_Darko.jpg

Šuman Darko, Skaza

The product portfolio manager, together with Leja Goljta work hand in hand towards the improvements of Bokashi composting with effective microorganisms, seen in our line of products – Bokashi Organko composters.

Webinář: Slovenian way of giving back to nature

 
Adam Táborský.jpg

Táborský Adam, Terapie mezi stromy

Založil projekt Terapie mezi stromy, který propojuje přírodu a duševní zdraví, téma zpracovává i ve své dizertační práci. Působí jako psycholog v Psychiatrické nemocnici Bohnice, kde pracuje s lidmi, kteří mají hraniční poruchu osobnosti. Píše články do Psychologie dnes. Žije v Praze.

Webinář: Co přináší zeleň našemu fyzickému a duševnímu zdraví?

 
 
Denisa Tomášková, český permakulturní in

Tomášková Denisa, Český permakulturní institut

Permakulturní lektorka a designérka s dvacetiletou zkušeností. Designu se vyučila u zakladatele permakultury Billa Mollisona. Ve své práci se věnuje designu produktivních zahrad a farem a své zkušenosti předává studentům v rámci Českého permakulturního institutu.

 

Webinář: Pěstování ve vyvýšených záhoncích

Michal Tošovský.jpg

Tošovský Michal, kurátor a manažer rozvoje Pražské tržnice

 
Zdenka Voštová.JPG

Mgr. Voštová Zdeňka

Gestalt psychoterapeutka, zapsaná mediátorka a lektorka. Ve své praxi se mimo jiné zaměřuje na poskytování emocionální podpory lidem, na které doléhá tíha environmentální krize, a přinášení tohoto fenoménu do společenské debaty.  Při své práci vychází z Gestalt psychoterapie, mindfulness i práce obnovující spojení od ekofilozofky Joanny Macy.

Webinář: Co přináší zeleň našemu fyzickému a duševnímu zdraví?

 

Lektoři Kokoza

DSC02945.jpg

Černá Anička, Kokoza

Aničku baví propojovat a podporovat lidi v jejím okolí. Má 4 letou zkušenost s koordinací komunitní zahrady Vidimova, která je zelenou oázou uprostřed sídliště pro asi 70 rodin. Tam díky ní vznikly navazující projekty, kterým pomáhá s koordinací, jako je odběrná skupina Komunitou podporovaného zemědělství a Sousedské klubovny. V Kokoze se zapojuje do rozvoje nových komunitích zahrad a do šíření kompostovací osvěty na akcích pro veřejnost.

Webinář: Aby komunitní zahrada vzkvétala

 
Kopie souboru Kopie souboru DSC00099.jpg

Dudáčková Michaela, Kokoza

Míša před 4 lety navštívila workshop Kokozy o zakládání komunitních zahrad, aby následně pomohla vyrůst komunitní zahradě Mečislavka ve vnitrobloku v Nuslích. Správa zahrady a tvorba komunity ji dovedla až k založení spolku, který má v současnosti přes 30 členů a na kontě festivaly jako Zažít Mečislavku jinak, Nuselské dvorky nebo záštitu sousedského běhu Podnuselák. Profesně se věnuje udržitelné developerské výstavbě, především tématům jako komunita a její vliv na veřejný prostor a městské pěstování.

Webinář: Aby komunitní zahrada vzkvétalaJak šlechtit modro-zelenou infrastrukturu

 
Kopie souboru Kopie souboru DSC00007.jpg

Houžvová Soňa, Kokoza

Soňa se věnuje bioodpadům a jejich zpracování. Cesta odpadů ji vždycky zajímala, až se na České zemědělské univerzitě zaměřila na kompostování, které úzce souvisí s kvalitou půdy a pěstováním. Dnes má radost z toho, že může navrhovat nejrůznější kompostovací řešení pro jednotlivce, firmy, školy, městské části a další instituce.

Webinář: Jak na bioodpad s Bokashi, Kompostovací zařízení Rocket míří do Pražské tržnice, Jak se kompostuje ve Francii podle mistra kompostáře Jean-Jacquesa, Jak se kompostuje na Praze 3

 
Kopie souboru DSC_4665.jpg

Plundra Michal, Kokoza

Michalovo profesní působení má široký záběr, podobně jako jeho koníčky. Je vystudovaný zahradník a ekolog. Baví se především přírodě blízkým přístupem k zahradničení, permakulturou, bylinkařením a vzděláváním v těchto směrech. Aktuálně působí jako učitel biologie a environmentálních témat na Montessory škole Andílek. Ve zbylém čase se věnuje realizacím a údržbě zahrad. 

Webinář: Pěstujeme zázračné bylinky ve městě I.Pěstujeme zázračné bylinky ve městě II.

 
Kopie souboru DSC00663.jpg

Pokorná Radka, Kokoza

Radku baví pěstování odmalička, i když cesta k profesionálnímu zahradničení vedla přes komunikaci a sociální inovace. Pod rukama jí vyrostl dvacetimetrový Balkon nejen k nakousnutí a nasměroval ji do Kokozy. Vystudovaná ekonomka propagující udržitelné podnikání si doplnila své vzdělání i o svou vášeň – zahradní a krajinnou tvorbu. Balkon rozšířila na komunitní zahrady a své zkušenosti se zakládáním více než 18 komunitních zahrad předává dál, ať už osobně nebo díky knížce Pěstujeme ve městě.

Webinář: Zahajujeme festival aneb Kokoza se představujeCo přináší zeleň našemu fyzickému a duševnímu zdraví?Komunitní management v rezidenční výstavběKomunitní zahrady jako prostor pro rozvoj městaBalkon k nakousnutí

 
Kopie souboru Kopie souboru DSC08987.jpg

Šustrová Andrea, Kokoza

Andy do Kokozy přivedl zájem o žížaly a kompost. Při studiu na ČZU jí totiž došlo, že komerční zemědělství není to, co jí láká, ale chtěla by jít cestou inovací. V Kokoze hledá nová řešení do společných udržitelných projektů a středobodem všeho je pro ni kompostování v domácnostech, firmách a gastroprovozech. Ráda se neustále učí nečemu novému, poznává se se stejnými nadšenci a sdílí zkušenosti, které během své praxe nasbírala.

Webinář: Jak třídit organické zbytky a kompostovat ve firměJak třídit organické zbytky a kompostovat ve městěVermikompostuj snadno a s radostíZa inspirací do Paříže

 
  • insta
  • fb
  • linkedin